Estetická a plastická chirurgie
Více zde
Techniky
Více zde
Průběh
Více zde
Ceník
Více zde
Kontakt
Více zde

Úvodem k liposukci

cropped-beauty.jpgDobrý den Vážení návštěvníci těchto stránek. Ráda bych Vás ve stručnosti seznámila s problematikou  liposukce.

Liposukce je odsávání tukové tkáně z oblastí, kde dochází k jejímu nadměrnému ukládání. K těmto geneticky problematickým oblastem patří především břicho, boky, zevní i vnitřní stehna, kolena, paže, podbradek a podobně.

Tukové buňky nemění svůj počet v průběhu života dospělého jedince, ale mohou výrazně měnit svůj objem, zejména ve výše uvedených rizikových oblastech. Především u žen se tuk hromadí v podkoží těchto rizikových partií a tvoří ohraničené tukové polštáře, které pak deformují postavu.

Liposukcí lze definitivně odstranit přebytečné množství tukové tkáně, zformovat postavu takže působí celkově symetricky.

  • Charakteristika liposukce

Liposukce je operační zákrok odstraňující přebytečný tuk uložený v podkoží. Provádí se pomocí tenkých liposukčních kanyl spojených hadicí s odsávacím přístrojem. Je to metoda, která se vzhledem ke své efektivitě stává velmi a stále častěji vyhledávaným zákrokem estetické chirurgie. Je určena především pro zmenšení určitých disproporcí a modeláží – „body styllingu“ našeho těla. Jako příklad lze uvést typické ženské partie – „tukové polštářky“ na zevní straně stehen, které ženu jinak do pasu relativně štíhlou nepříznivě rozšiřují a přetrvávají i po zhubnutí klientky. Takové ženy z liposukce jednoznačně profitují.

Každý dospělý jedinec je vybavený definitivním počtem tukových buněk, kterých v průběhu života již nepřibývá. Znamená to tedy, jsou-li z určité partie tyto buňky odsáty, znovu již nenarostou. Je nutné však upozornit na skutečnost, že při zvýšeném příjmu kaloricky vydatné stravy mohou zbylé tukové buňky zvětšit svůj objem.  Důsledek eventuálního ztloustnutí je však globální, proto odsátá partie (ze které jsou odstraněny desítky tisíc tukových buněk) už nepřirozeně nevystupuje a netvoří se nesympatické tělesné disproporce.

Liposukce není metoda určená pro příliš obézní pacienty. Těmto lidem se nejdříve doporučuje redukce váhy dietou a teprve potom odsátí za účelem modeláže. Naproti tomu však  redukovat dietou bývá pro obézní někdy natolik nesnadné a z mé zkušenosti vyplývá, že pro tyto pacienty bývá liposukce mnohdy psychologickým startujícím signálem pro radikální změnu jejich postavy.